18 stycznia 2020r w Tychach odbyła się osiemnasta edycja Hokeja z Gwiazdami, ponownie zagraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wynik finansowy to 22.000 zł!

Sportowo po karnych lepsza okazała się drużyna TVN24, w regulaminowym czasie po dwie bramki strzeliły obie ekipy, dla naszej drużyny - Mariusz Czerkawski i Darek Maciborek dla TVN24 Seweryn Grygiel i Mariusz Czerkawski. W przerwach odbyła się II edycja Pucharu WOŚP w ICE Cross, zaprezentowały się dzieci z przedszkola Sport Art i MultiIntegra, zaśpiewała Urszula Stefiszyn a wzorowo i z humorem imprezę poprowadził Irek Bieleninik.

TO BYŁ WIELKI MECZ. HRAP w Oświęcimiu zagrał 5-ty raz. Ponad 60 wolontariuszy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy zebrało ponad 60.000 złotych dla piątki dzieci, czyli 50% więcej niż w 2017 roku. Publiczność dopisała, blisko 2,000 osób uczestniczyło w meczu a 900 oglądało transmisję na żywo w TVK HD.

Było fantastycznie. Atmosfera w Oświęcimiu była jak zwykle bardzo ciepła i rodzinna. Cały czas mieliśmy świadomość celu w jakim tu przyjechaliśmy. Organizacja meczu na bardzo wysokim poziomie. Reakcje kibiców takie, o jakich marzyliśmy. Bardzo nas to ujęło. To spowodowało, iż wydaje nam się, iż zagraliśmy nasz najlepszy mecz w historii.

W ubiegłą sobotę po raz pierwszy zagraliśmy w Cieszynie. Wypełniona hala i żywiołowo reagująca publiczność, do tego grad bramek i ciekawych sytuacji. Całość zakończona pokazem umiejętności rajdowych Kajetana Kajetanowicza. Nasze zwycięstwo 7:6 schodzi na drugi plan, gdyż zebrane środki pomogą na sfinansowanie trzy miesięcznego turnusu rehabilitacyjnego!!!

Tylko z obowiązku napiszemy, że bramki zdobywali: Mariusz Czerkawski - trzy, Darek Maciborek, Mateusz Dewera, Jan Kliment i Mariusz Gabrek - po jednej.

Zagraliśmy w składzie:

 • Tomasz Rajski,
 • Tomasz Lebuda,
 • Marek Kapłon,
 • Roman Polko,
 • Bogdan Kalus,
 • Darek Maciborek,
 • Adam Grzanka,
 • Mariusz Siudek,
 • Jan Kliment,
 • Mariusz Gabrek,
 • Mateusz Dewera,
 • Mariusz Czerkawski,
 • Paweł Zygmunt,
 • Jacek Łapot,
 • Piotr Zelt,
 • Bartosz Demczuk,
 • Kuba Skórysyn,
 • Tomasz Olbratowski,
 • Mariusz Kieca.

Mecz sędziowali: Jacek Chadziński i Waldemar Kupiec.

A mecz fenomenalnie poprowadził Irek Bieleninik.

Do zobaczenia 18 stycznia w Tychach!!!

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. I Ty możesz zostać ARTYSTĄ!

 

09.11.2019r po raz szósty zagraliśmy z i dla Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy, po każdym względem było to wyjątkowe spotkanie.

Rekord frekwencji - ponad 2500 widzów na trybunach, liczba debiutantów w naszych barwach - 3, ale najważniejszy jest wynik finansowy, a ten wyniósł ponad 74.000 zł!!!

Z obowiązku tylko podamy, że bramki dla nas zdobyli:

 • Jan Kliment,
 • Tomasz Lebuda
 • Paweł Zygmunt.

Serdecznie zapraszamy na charytatywny pojedynek w Oświęcimiu!

Wszelkie szczegóły wydarzenia na Facebooku.

Wynik naszego meczu schodzi na dalszy plan, gdyż najważniejszym przekazem tego spotkania było to, że potrafimy być razem, pomagać i wspierać innych mimo różnic, jakie nas dzielą.

W ten wieczór bez względu na kolor koszulki, miejsce, skąd się przybyło, uprawiany zawód, sport czy światopogląd wszyscy wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przełożony mecz miał wiele płaszczyzn, wiele nowości ale nieprzerwanie od 17 lat króluje hokej i pomoc potrzebującym.

Dziękujemy Wam drużyno TVN24 i mamy nadzieję, że nasze mecze staną się tradycją, nie tylko w Tychach. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłożyli się do tego wielkiego sukcesu

Jurek Owsiak zaprasza na mecz z naszym udziałem w Oświęcimiu

W tym roku w Oświęcimiu naszym celem było danie więcej od HRAP lokalnej społeczności, by wspomóc, I tak fantastyczną, organizację przez MOWP. Chcieliśmy również uwypuklić "wielkość serc" dobroczyńców i fanów tej imprezy. Zorganizowaliśmy konkursy. W tym konkurs plastyczny "I Ty możesz zostać ARTYSTĄ. Pomagamy w Oświęcimiu z HRAP". Nagrodami były książki edukacyjne (Edipresse Książki), co jest zgodne z misją HRAP. Staramy się promować hokej, świat artystów, pomaganie przez sport i edukację oraz rodzinną zabawę. Z kolei nasze 3 konkursy na stronie Facebook HRAP cieszyły się znaczna popularnością. Zależało nam na aktywizacji internautów. W trakcie meczu przeprowadziliśmy konkurs na najlepszego strzelca meczu, jednak nie wśród zawodników a wśród publiczności. Pary rodzic-dziecko bawiły się na tafli znakomicie, pełne trybuny wtórowały. Zwycięzcy konkursów odebrali nagrody pochodzące od naszych "artystów" z ich autografami. Można było zdobyć "zestaw hokeisty” RMF FM za  pośrednictwem Darka Maciborka, książki Romana Polko "Bezpieczniej już było" oraz Wojtka Zawioły "Życie na lodzie" z autografem Mariusza Czerkawskigo. Wszyscy walczyli dzielnie o płytę zespołu Sebastian Riedel & CREE „Heartbreaker” z autografami zespołu, w tym Tomka Lebudy. Jednak nikomu nie udało się przewidzieć wyników meczu. To daje do myślenia. Gra była zaskakująca.

Mecz w Krynicy był wyjątkowy z kilku powodów. Najważniejszym był cel meczu, czyli pomoc Norbertowi Gomoli, młodemu hokeiście, który walczy z nowotworem, podczas meczu udało się zebrać prawie 13.000zł!!! Dwa kolejne powody wyjątkowości tego wydarzenia to miejsce i debiutant. Po raz pierwszy zagraliśmy dla krynickiej publiczności i mamy nadzieję, że jeszcze pojawimy się w tym cudownym miejscu. Wyjątkowo będzie ten mecz wspominał Mariusz Siudek, znakomity łyżwiarz figurowy, wielokrotny mistrz Polski, olimpijczyk i medalista mistrzostw Europy. W swoim debiucie hokejowym Mariusz zdobył dwie bramki. Na zdjęciu Norbert z Wojciechem Zawiołą

Zobacz więcej ostatnich aktualności...

PARTNERZY